wtorek, 17 stycznia 2017

Seria ,,Ogień i woda'', Victoria Scott


,,Ogień i woda'', ,,Kamień i sól''

Pozycję, jaką zdecydowałam się wam dzisiaj przedstawić jest seria ,,Ogień i woda''. Pierwszą rzeczą jaką zdecydowanie skusiła mnie ta książka jest ciekawy tytuł i cudna okładka, od której nie mogłam oderwać wzroku. Ale ponieważ nie ocenia się książki po okładce, zajrzałam na opis...

Co jesteś w stanie zrobić, żeby ocalić kogoś, kogo kochasz? Decyduj! Czas ucieka...

Już po przeczytaniu pierwszych stron, wiedziałam że nie pożałuję. Tella to typowa nastolatka, mieszkająca z rodziną w Bostonie, chodząca z przyjaciółmi do sklepu, kosmetyczki, szukająca rozrywek. Do czasu choroby jej brata, Cody'ego. Chłopak z każdym dniem, miesiącem jest w coraz gorszym stanie i- co najdziwniejsze- żaden lekarz nie potrafi ustalić co mu dolega. Na domiar złego, rodzice postanawiają przeprowadzić się do pustkowia na Montanie. Zero przyjaciół, zero Internetu, zero kontaktu ze światem zewnętrznym. Sytuacja wydaje się być beznadziejna.

I wtedy właśnie do Telli dociera wiadomość, która może zmienić całe jej życie i jej najbliższych.
Dostaje propozycję wystartowania w Piekielnym Wyścigu, w którym po przetrwaniu morderczych warunków czterech ekosystemów: dżungli, pustyni, gór i oceanu, nagrodą jest lek na wszelkie choroby! Czy Telli uda się przeżyć morderczy wyścig i ocalić brata? Czym właściwie jest ten Piekielny Wyścig? I kto go wygra?- do samego końca zadawałam sobie te pytania, aż do ostatniego zdania autorka trzymała nas w niepewności. Nic nie jest pewne w tym wyścigu.

W obu częściach ,,Ogień i woda'' oraz ,,Kamień i sól'' śledzimy przemianę głównej bohaterki, jej wytrwałość, siłę, odwagę i determinację, które stale musiała w sobie rozwijać. Nie od początku jest super bohaterką, z powiewającą peleryną, pokonującą wszelkie przeciwności. Tak jak inni uczestnicy, musiała przeżyć wycieńczenie na pustyni, paraliżujący mróz w górach, przebrnąć przez fale rwącej rzeki i przeżyć atak rekina.Tak jak każdy z nas, miała swoje wzloty i upadki, ale stawała się znacznie silniejsza myśląc o chorym bracie, mając przy boku wierną pandorę, Madoxa i swoją (może) prawdziwą miłość.. Swoją drogą, postać zabawnego, czarnego liska dodaje dodatkowego uroku całej historii.

,,Ogień i woda'' to książka o odnajdowaniu siebie, podejmowaniu nie zawsze dobrych, ale za to własnych decyzji. Uczy nas wytrwałości, dobroci dla innych, a nawet... szacunku do zwierząt! Pokazuje jak wiele jest w naszym zasięgu ręki, pod warunkiem, że tylko o to zawalczymy.

Książka od początku do końca napisana jest lekkim, przystępnym językiem, a sama fabuła niemiłosiernie wciąga! Ciągle coś się dzieje! Co prawda, na początku Tella wydawała mi się zbyt naiwną i głupią postacią- jednak wkrótce daje się polubić :). W główny wątek fabularny wplecione są historie innych bohaterów, a także- to co lubię- świetnie poprowadzony wątek miłosny.
Polecam wszystkim fanom przygodówek i nie tylko.
______________
Info szczegółowe: tom 1: Ogień i woda, Victoria Scott, stron 368, Wydawnictwo Iuvi, 2015 r.
tom 2: Kamień i sól, Victoria Scott, stron 368, Wydawnictwo Iuvi, 2016 r.
Przekład: Marzena Dziewońska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz