piątek, 3 lutego 2017

,,Szkoła uczuć''

Szkoła uczuć- to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających filmów jaki widziałam. Szkoła uczuć (A Walk to Remember) to amerykański film fabularny (melodramat) z 2002 roku, w reż. Adama Shankmana. Film powstał na kanwie powieści Nicholasa Sparksa ,,Jesienna miłość''.W rolach głównych Mandy Moore i Shane West.
 Fabuła: Główny bohater, Landon Carter, popularny chłopak z liceum zmaga się z wieloma problemami. Nie chce pogodzić się z ojcem, który odszedł od jego rodziny, został ukarany za nieudzielenie rannemu chłopakowi ratunku i picie alkoholu, a w dodatku zakochuje się w cichej i nielubianej przez wszystkich dziewczynie.

Jamie Sullivan jest córką pastora. Od przedszkola chodziła z Landonem na te same zajęcia, mimo to mało ze sobą rozmawiają ( z powodu jej reputacji ). Jamie jest postrzegana przez wszystkich jako cicha, niemodnie ubrana kujonka, która wierzy w cuda i w Boga. W rzeczywistości jednak skrywa w sobie znacznie więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać...W filmie widzimy jak Landon powoli zakochuje się w Jamie, odkrywa ją i zaczyna doceniać, aż w końcu musi odnaleźć się w jej trudnej, pełnej cierpienia sytuacji życiowej.

Moja ocena: 6/6,,Szkoła uczuć'', mimo że jest już starym filmem, nadal niesie świeże i wcale nie przesadzone spojrzenie na miłość. Nie  oglądamy tu historii dwóch flirtujących ze sobą małolatów, bawiących się w kotka i myszkę, ale dorastających ludzi, budujących trwałą relację.
Co więcej, piosenka ,,Only hope'' bardzo mi się podobała. Koniecznie jej posłuchajcie ;). Poniżej zdjęcia z filmu.   
Źródło

Źródło

 

  


1 komentarz :