sobota, 4 lutego 2017

,,Jeżeli nadejdzie jutro''

Daisy i Edmund przy ogniskuJeżeli nadejdzie jutro (How I live now) w reżyserii Kevina Macdonalda. W roli głównej Saoirse Ronan jako Daisy oraz George MacKay jako Edmund. 
Fabuła: Daisy, zbuntowana nastolatka z Nowego Jorku, zostaje wysłana do krewnych z Anglii, których nigdy nie widziała. Sprawia wrażenie zniechęconej i pesymistycznie nastawionej do ludzi, ma także za złe ojcu, że wysłał ją w takie miejsce. Wkrótce poznaje tajemniczego i przystojnego Eddiego, który od razu ją interesuje.


Nie ma jednak zamiaru dać tego po sobie poznać. Z dnia na dzień Daisy przyzwyczaja się do towarzystwa kuzynów, a nawet zaczyna spędzać z nimi czas, za to między nią a Edmundem kwitnie prawdziwa miłość. Ale oczywiście w filmie pojawia się przeszkoda do szczęścia- wojna. Kiedy pewnego dnia żołnierze odłączają Daisy i jej kuzynkę, Piper, od chłopców, każdy dzień zaczyna być przetrwaniem i próbą dotarcia do domu. Po drodze spotyka ich wiele przykrych niespodzianek i przerażających doświadczeń.
Moja ocena: 7/6!!! Nie no, żartuję, ale ten film jest naprawdę piękny. Żaden z momentów nie był naciągany, wszystko oglądało się z napięciem i zapartym tchem. ,,Jeżeli nadejdzie jutro'' to niesamowita opowieść o naszych słabościach, lękach, miłości i... bezlitosnej wojnie, na której wybierasz: albo chęć przetrwania, albo śmierć.

                                                                    

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz